Document Actions
logo museo napolibeniculturali
immagine
Ikonostasi
Kliko këtu për të zmadhuar imazhin
Një ikonastas i gdhëndur në dru , në reliev të thellë, nga mjeshtër Stefani, mban datën 1806 .Mjedisi i altarit përbëhet nga bema me absiden gjysmëcilindrike, ku është pikturuar një brez me profetë në këmbë , të kornizuar  me një nervaturë  harkore për secilën  figure nga sipër .
Informacion i mëtejshëm
Bibliografia:


Renditja:
« Dhjetor 2017 »
Di Mo Ma En Fr Sh
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Comunità Europea Interreg Italia-Albania Regione Puglia Ministria e turizmit, kultures, rinise dhe sporteve Direzione Regionale per i Beni Culturali e Paesaggistici della Puglia Tecnopolis Novus Ortus

This site conforms to the following standards:

Section 508 WCAG
Valid XHTML Valid CSS
E përdorshme në çfarë browseri