Document Actions
logo museo napolibeniculturali
immagine
Amvoni
Kliko këtu për të zmadhuar imazhin

Amvoni , proskinitari,altari, si dhe objekte të tjera në argjend , plotësojnë interierin e kishës.Kompleksi  arkitekturor mbulohet me çati dyujëse, ku spikatin tamburi dhe çatitë tërthore me frontone në të  dy krahët e tij.

Informacion i mëtejshëm
Bibliografia:


Renditja:
« Qershor 2017 »
Di Mo Ma En Fr Sh
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 

Comunità Europea Interreg Italia-Albania Regione Puglia Ministria e turizmit, kultures, rinise dhe sporteve Direzione Regionale per i Beni Culturali e Paesaggistici della Puglia Tecnopolis Novus Ortus

This site conforms to the following standards:

Section 508 WCAG
Valid XHTML Valid CSS
E përdorshme në çfarë browseri